پيامبر(ص)و امامان معصوم (ع) درانگشتر عقيق  احاديث بسياري از خواص وخوش يمني سنگهاي متفاوت براي نگين انگشتر گفته اند که در اينجا به يکسري مورد اشاره مي کنيم .

انگشتر

انگشترهاي
خوشبختي
1 .
حسين بن عبدالله گفت:از پيامبر(ص) پرسيدم:آيا مي توانايي نگين سنگ زمزم به دست نمود؟
فرمود:بله، ولي در وقت وضو گرفتن آن را از دست خارج آورد .

2 . احمد بن محمد گفت:امام (ع) را که انگشتري عقيق به انگشت داشت ديدم سپس انگشتر خود را از دست خارج آورد و در دست من گذاشت و فرمود:نظرت در مورد اين چيست؟ گفتم:خيلي خوب هست .

فرمود:از آن هنگامي که اين انگشتر را به انگشت نموده ام نعمات زيادي از طرف خداوند به من رسيده است، آن را دوست دارم و وقتي که مي خواهم وضو بگيرم آن را از دست خويش بيرون مي آورم، يک شبکه هاي مردمي که طواف مي نمودم آن را از انگشت خويش خارج آوردم و به دستم گرفتم ولي از دستم افتاد، بر روي زمين آن را کاوش مي کردم که شخصي نزد اينجانب آمد و گفت:دنبال چه هستي؟ گفتم:انگشترم افتاده است . آن مرد دست خويش را به طرف زمين موفقيت و گفت:انگشتر اين جاست و آن را به اينجانب اعطا کرد .

3 . پيامبر(ص) فرمود:به انگشت نمودن انگشتر ياقوت سبب ساز از دربين رفتن فقر مي شود، و شخصي که انگشتر عقيق به دست کند اميد مي باشد که سرانجام به خير شود .

4 . معاذ از امام علي(ع) داستان کرده که ايشان فرمود:فردي که انگشتر عقيق به انگشت کند معبود سرنوشت او را با امن و ايمان به نقطه پايان مي رساند .

5 . از امام صادق(ع) روايت ميباشد که ايشان فرمود:انگشتر عقيق به انگشت فرماييد که عقيق اولي کوهي هست که به ربوبيت آفريدگار و نبوت فرستاده (ص) و وصايت امام علي (ع) اقرار نموده و آن کوهي ميباشد که خداوند عزّ و جل با موسي(ع) گفتمان کرد و فردي که با انگشتر عقيق نماز بخواند جايزه او چهل برابر کسيست که انگشتر، به غير از آن به دست نمايد .

6 . سليمان اعمش گفت:با امام صادق(ع) در خانه منصور بوديم، مردي که شلاق خورده بود از منزل خارج آمد . امام (ع) فرمود:اي سليمان! به نگين انگشتر وي نگاهي بيانداز . عرضه داشتم:اي پسر فرستاده خدا (ع)! نگين انگشترش غير از عقيق است، بعد از آن فرمود:اي سليمان ! در‌صورتي‌که نگين انگشترش عقيق بود تازيانه نمي خورد .

گفتم:اي پسر پيامبر معبود (ع)! بخش اعظم توضيح بده، فرمود:اي سليمان! نگين عقيق نسبت به کشته شدن امنيت مي دهد . گفتم:اي پسر پيامبر خدا! بخش اعظم توضيح بده، فرمود:خداوند عزّ و جل، دوست مي دارااست دستي که به سوي ايشان براي دعا بالا مي آيد انگشتري عقيق بر آن باشد . گفتم:اي پسر پيامبر خدا! اکثر توضيح بده .

فرمود:خيلي خيره کننده ميباشد کسي که به دست خود انگشتر عقيق داشته باشد و دينار و درهم هايي نداشته باشد . گفتم:اي پسر رسول خدا! اکثر توضيح بده .

فرمود:آن نگهباني از هر بلاست . گفتم:اي پسر پيامبر خدا! بيشتر توضيح بده .فرمود:آن امان از فقر مي‌باشد .
گفتم:اي پسر پيامبر پروردگار اجازه مي دهيد اين گفته را از عهدوپيمان جدتان امام حسين(ع) و امام علي(ع) نقل نمايم؟ فرمود:بله!
7 .مام صادق(ع) فرمود:هر کس نقره با نگين عقيق به دست نمايد بينوا نمي شود و چيزي جز نيکي به او نمي برسد .

8 .مام علي(ع) فرمود:انگشتر عقيق به انگشت فرمائيد که براي شما مبارک مي‌باشد و از هر بلايي در امنيت خواهيد بود .

9 .امام صادق(ع) فرمود:مردي نزد پيامبر(ص) شکايتي آورد که راهزن به وي حمله کرده است . ايشان فرمود:مگر انگشتر عقيق به انگشت نداشتي؟ اين انگشتر از هر بدي نگاه مي دارااست .

10 .امام باقر(ع) فرمود:کسي که انگشتر عقيق به انگشت کند مادامي که اين انگشتر به دست اوست خوبي به وي روي مي آورد و آن از طرف خدا نگاهبان وي خواهد بود .

11 .عبدالرحمن قصير گفت:حاکم به دنبال مردي از آل علي(ع) فرستاد، امام صادق(ع) متوجه شد و فرمود:انگشتري عقيق به دنبال او بفرستيد، انگشتر را فرستادند و سختي به او نرسيد .

12 .عبدالمومن انصاري گفت:از امام صادق(ع) شنيدم که فرمود:دستي که انگشتر فيروزه به انگشت داشته باشد به فقر در گير نمي شود .

13 .علي بن مهزيار گفت:به نزد امام کاظم(ع) آمدم، انگشتري فيروزه به انگشت ايشان ديدم که بر آن «الله الملک» نوشته بود، در حالي که به انگشتر نگاه مي کردم امام(ع) فرمود:چرا نگاه مي کني؟ اين سنگي ميباشد که جبرييل(ع) براي پيامبر(ص) از فردوس آورده و پيامبر(ص) آن را به امام علي (ع) داد و تو مي داني که نام آن چيست؟ گفتم:فيروزه مي‌باشد . فرمود:اين اسم پارسي ميباشد و مي داني اسم عربي آن چيست:گفتم:خير! فرمود:ظفر است .

14 .مام علي(ع) فرمود:انگشتر جزع يماني را به انگشت کنيد که دسيسه ابليس متمرد را از شما مي گرداند .

15 .مام صادق(ع) فرمود:بلور نگين خوبيست .

16 .پيامبر(ص) فرمود:انگشتر زبرجد را به انگشت کنيد که راحتي اي مي باشد که در آن سختي نمي‌باشد .

17 .همينطور ايشان فرمود:انگشتر زمرد، فقر را مي پيروزي .

18 . و باز فرمود:کسي که انگشتر ياقوت رنگ زرد را به انگشتر خود کند در گير فقر نمي گردد .

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : فرمود ,انگشتر ,عقيق ,امام ,انگشت ,پيامبر ,انگشتر عقيق ,امام صادق ,فرمود انگشتر ,ايشان فرمود ,انگشتري عقيق ,ايشان فرمود انگشتر
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آپشن خودرو | گندم کار زندگی جدید و سالم پشت کوهها John هنوز Carla ساخت انواع کباب پز تابشی آسانسور هیدرولیکی | بالابر هیدرولیکی | جک هیدرولیکی